De Orgelzomer in de Sint-Joriskerk in Amersfoort wordt in bijna elk opzicht helemaal anders dan voorgaande jaren. Er zijn vijf concerten met achtereenvolgens Bert den Hertog, Gerben Mourik, Bas de Vroome, Gerben Budding en Sander van den Houten. Zij geven hun concert samen met huisorganist Rien Donkersloot.
De concerten vinden om de andere week plaats op woensdagavond. Het eerste concert is op 8 juli, de daaropvolgende zijn 22 juli, 5 en 19 augustus en 2 september.
Het worden bijzondere concerten omdat ze toegankelijk zijn voor beperkt publiek maar tegelijk ook online worden uitgezonden. Ook de aanvangstijd is nieuw: om 20:30 uur (’s avonds om half negen). De concertbezoekers in de kerk zijn verplicht om minimaal anderhalve meter afstand van elkaar te houden. Ook zijn ze verplicht zich van te voren aan te melden via e-mail en ze betalen een toegangsprijs van tien euro, waarvoor ze na afloop ook een kop koffie krijgen.
De concertgevers bespelen tijdens de concerten het Naber-orgel en het Metzler/Edskes-koororgel. De kondigen het programma zelf aan en geven toelichtingen. Ze spelen literatuur en ze gaan improviseren.
Alles op een rij:
- Niet op dinsdag- maar op woensdagavond
- Zowel online als fysiek toegankelijk
- Duopresentatie met nadruk op literatuur én improvisatie
- Afwisselend koor- en hoofdorgel
- Aanmelden per e-mail vooraf
- 1,5 m-protocol
- 10 euro toegang, inclusief koffie na afloop
- Aanvang 20:30 uur
8 juli Rien
Donkersloot en Gerben Budding
22 juli Rien Donkersloot en
Bert den Hertog
5 augustus Rien Donkersloot en Bas
de Vroome
19 augustus Rien Donkersloot en
Gerben Mourik
2 september Rien Donkersloot en Sander
van den Houten